Novinky a články - apartmány na predaj, dom pri mori, ostrov Vir

Chorvátsko je blízko....

Výhodou Chorvátska je jeho blízkosť a dostupnosť zo Slovenska....

Novovybudovaná diaľnica vedie cez celé Chorvátsko až takmer k Dubrovníku a robí krajinu reálnejším cieľom na predĺžený víkend. Navyše, počas sezóny lietajú zo Slovenska pravidelné linky do troch chorvátskych destinácií, a tak majitelia svojich prímorských nehnuteľností môžu byť pri Jadrane už o dve-tri hodiny. Záujem slovenských občanov  o kúpu nehnuteľností v Chorvátsku pri mori každoročne stúpa.  Záujem je aj o kúpu stavebných pozemkov v blízkosti mora, prípadne penziónov či menších hotelov vhodných na podnikanie v cestovnom ruchu.

Kupcami sú solventnejší ľudia či podnikatelia, ktorí preferujú hlavne časť Dalmácie. Kým severnejšia Istria už je viac „rozchytaná“, táto oblasť stále ešte stále patrí k cenovo prístupnejším a investične zaujímavým lokalitám.

Ceny prímorských domčekov či apartmánov už nie sú najlacnejšie, aj za ten najmenší priestor priamo pri mori treba zaplatiť desiatky tisíc eur. Stále sa však dajú kúpiť staršie domčeky s výhľadom na more vzdialené od brehu od sto metrov do niekoľkých kilometrov. Pri troške šťastia sa dá takýto domček kúpiť za 90000 €, treba však počítať s ďalšími nákladmi na rekonštrukciu.

Zrenovovaný, o niečo väčší dom v centre niektorého zo známejších letovísk, niekoľko desiatok či stoviek metrov od mora, sa dá zaobstarať za 100 - 200 tisíc €, nový apartmán v rovnakej lokalite vyjde tiež približne na 100 - 120 tisíc €.

Ak chcete luxus väčšej vily so všetkými modernými vymoženosťami ako klimatizácia, malá súkromná pláž či kotvisko pre jachtu, počítajte so sumou viac ako 400 - 500 tisíc €.
 

Novinky o realitách e-mailom