Novinky a články - apartmány na predaj, dom pri mori, ostrov Vir

Chorvátsko - Severná Dalmácia

Oblasť Severnej Dalmácie sa rozkladá medzi Karlobagom a mysom Zečevo. Možno ju rozdeliť na dva celky, ktoré sa od seba značne odlišujú prírodnými podmienkami a následne aj možnosťami využitia v cestovnom ruchu.

Severnú časť možno charakterizovať ako takmer ľudoprázdnu skalnatú pustatinu, ktorú tvorí úzky pás pobrežia medzi morom a prudkými zrázmi Velebitu. Tadiaľto vedie známa magistrála s nespočetnými serpentínami. Dnes je však už dostupnosť tejto lokality vyriešená diaľnicou Záhreb-Split. Prívetivejšia časť Severnej Dalmácie začína letoviskom Starigrad-Paklenica, kde už hory pozvoľna ustupujú smerom do vnútrozemia. Väčšina tunajších rekreačných miest sú skôr menšie letoviská, ktoré sú však veľmi obľúbené pre svoj pokoj a atmosféru rybárskych osád. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo sú frekventovanejšie centrá ako Biograd na Moru, Vodice alebo Primošten.

Čítať ďalej: Chorvátsko - Severná Dalmácia

Nadobudnutia vlastníckeho práva k nehnuteľnosti v Chorvátsku

Postup nadobudnutia vlastníckeho práva na nehnuteľnosť zahraničnými právnickými alebo fyzickými osobami v Chorvátskej republike

Získanie nehnuteľnosti (občania Európskej únie) :

5. decembra 2008 bola prijatá novela zákona o vlastníctve a iných predmetných právach. Fyzické a právnické osoby z členských krajín EÚ sa zrovnoprávnili s chorvátskymi občanmi tým, že sa zo súčasného zákona odstránili špeciálne podmienky (reciprocita a súhlas Ministra spravodlivosti) na nadobudnutie vlastníckeho práva na nehnuteľnosť v Chorvátskej republike (článok 60/2 Zmluvyo stabilizácii a pridružení)

Čítať ďalej: Nadobudnutia vlastníckeho práva k nehnuteľnosti v Chorvátsku

Investícia do nehnuteľnosti - dobrá investícia !!!

Domček, alebo apartmán na Jadrane nie je len dobrou príležitosťou na oddych, ale aj dobrou investíciou....

Ceny nehnuteľností tu nie sú také vysoké ako v západoeurópskych prímorských letoviskách, nie sú také vzdialené ako balkánske pobrežie alebo mimoeurópske destinácie, more je tu čisté a navyše sa krajina chystá do Európskej únie.

Čítať ďalej: Investícia do nehnuteľnosti - dobrá investícia !!!

Chorvátsko je blízko....

Výhodou Chorvátska je jeho blízkosť a dostupnosť zo Slovenska....

Novovybudovaná diaľnica vedie cez celé Chorvátsko až takmer k Dubrovníku a robí krajinu reálnejším cieľom na predĺžený víkend. Navyše, počas sezóny lietajú zo Slovenska pravidelné linky do troch chorvátskych destinácií, a tak majitelia svojich prímorských nehnuteľností môžu byť pri Jadrane už o dve-tri hodiny. Záujem slovenských občanov  o kúpu nehnuteľností v Chorvátsku pri mori každoročne stúpa.  Záujem je aj o kúpu stavebných pozemkov v blízkosti mora, prípadne penziónov či menších hotelov vhodných na podnikanie v cestovnom ruchu.

Čítať ďalej: Chorvátsko je blízko....

Novinky o realitách e-mailom